Wroclove

Wrocław - czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 642 869 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km². Stolica województwa dolnośląskiego z siedzibą jego władz, jak również historyczna stolica Śląska.


Miasto położone jest w trzech mezoregionach (Równina Wrocławska, Pradolina Wrocławska, Równina Oleśnicka) Niziny Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu. Miasto 100 mostów leży nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzycą, Oławą, Ślęzą i Widawą. Dodatkowo przez teren miasta przepływa rzeka Dobra oraz wiele strug.


Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Miasto zostało także sklasyfikowane w pierwszej setce miast świata w rankingu „Najlepsze miasta do życia” w 2015, 2016, 2017 i 2019 roku, a także w pierwszej setce najbardziej inteligentnych miast na świecie (smart city) w raporcie IESE Cities in Motion Index w 2017 i 2019 roku. W roku 2016 był Europejską Stolicą Kultury, a od roku 2019 jest Miastem Literatury UNESCO. Więcej informacji o Wrocławiu znajdziesz np. w Wikipedii.

Nasz hostel usytuowany jest w dzielnicy Biskupin, w byłej dzielnicy Śródmieście, położonej na prawym brzegu przekopu Bartoszowicko-Szczytnickiego, wykonanego w latach 1531-1555 i od tego czasu pełniącego funkcję głównego koryta Odry, w obrębie Wielkiej Wyspy. Jest to jedna z najbardziej zielonych, spokojnych dzielnic Wrocławia. Odległość od centrum to ok. 3 km, do ZOO, Hali Stulecia - 1km

Przydatne linki:

https://www.wroclaw.pl/

https://kochamwroclaw.pl/wrow2dni/

https://www.wroclaw.pl/wroclaw-na-weekend